У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5877 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності”. Він стане заключним етапом реалізації реформи містобудівної сфери.

Зізнатися чесно, ми щиро раді впровадженню такого законопроєкту і підтримуємо його всіма руками. Пояснити чому?

Будівництво житлової нерухомості – відповідальність в першу чергу перед тими, хто її купує і тими, хто знаходитися поруч. Але, на превеликий жаль, не всі Забудовники згодні з цим.

Так ось, “№5877” передбачає введення кримінальної відповідальності за “самовільне будівництво”, особливо на території історико-культурного призначення, а також за будівництво, яке ведеться з порушенням цільового призначення земельної ділянки. Покарання може бути до 5 років позбавлення волі.

Чому так жорстко? Тому що крім того, що все повинно бути правильно, важливо ще розуміти, що незаконне будівництво може призвести до небезпеки за типом технологічних аварій і екологічних катастроф. Справа не в чесності, а в тому, що все повинно бути законо перевірено!

Крім того, законопроєкт передбачає накладення тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва, під час якого неможливо буде здійснювати подальшу експлуатацію об’єкта, вести будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт, демонтаж і т.д.

Що ще буде жорсткіше контролюватися? Підробка документів і подача неправдивих відомостей при реєстрації об’єкта. Тут законодавство обіцяє до трьох років позбавлення волі і штраф в розмірі до 200 н.м.

Повторимося ще раз: ми повністю підтримуємо цей законопроєкт і щиро сподіваємося, що кожен Забудовник в Україні буде розуміти рівень відповідальності, який бере на себе коли будує житлові будинки.