Співзасновник девелоперської компанії «R1 Group» Петро Мазотов ділився знаннями зі студентами Запорізької Політехніки.

Студенти спеціальностей архітектура і містобудування, дизайн середовища, будівництво і громадянська інженерія показали високий рівень підготовки та зацікавленості.

Ринок архітектури та проектування – еволюція професій

В девелопменті нерухомості є дві основні задачі:

1. Придумати щось цікаве (мова йде про створення концепції);
2. Реалізувати цю ідею якісно.

Це вирішують архітектори і проектувальники. Але що станеться з цими професіями в найближчому майбутньому?

На думку Петра Мазотова, ситуація з архітекторами буде лише покращуватися. У суспільства є запит на оригінальність: футуризм, нестандартні фасади. А ось професії проектувальників і конструкторів потерплять серйозних змін. На них відчутно вплинуть айті-технології.

“Поясню чому. Що таке будинок? Це якісь лего-елементи, розставлені за певними правилами: стоять пілони, лежить арматура, розкладені цеглини і тд. Реальність така, що все це з легкістю може розставити програма. Наприклад, недавно з’явилося моделювання BIM ( Building Information Model). І це справжній прорив “, – повідомляє спікер.

BIM передбачає збір і комплексну обробку всієї архітектурно-конструкторської, технологічної та економічної інформації про будівлю з усіма її взаємозв’язками. Коли будівля і все, що має до нього відношення, розглядаються як єдиний об’єкт.

Це інформаційна модель будівель і споруд, під якими розуміють будь-які об’єкти інфраструктури. Це новаторський підхід до зведення, оснащенню, експлуатації та ремонту (а також зносу) будівлі (до управління життєвим циклом об’єкта).

Будь-яка професія, від маркетолога, економіста, до архітектора пережила безліч трансформацій. Інформаційні технології задали нові тенденції. Ігнорувати їх неможливо. Тому або ти, як фахівець реагуєш на зміни, або залишаєшся за бортом.

На думку спікера, комп’ютеризація в проектуванні відбудеться в найближчі п’ять років, не більше.

Сучасні тенденції в девелопменті житлової нерухомості

Зростає інтерес до житлових комплексів по типу «місто в місті» і еко-проектів.

«Місто в місті» – це комплекс будівель. У них розміщені квартири та нежитлові приміщення. На відміну від звичайних ЖК, забудовник враховує щоденні потреби майбутніх мешканців.

Такі новобудови відрізняються від інших об’єктів тим, що включають рекреаційну інфраструктуру на території. Коли все потрібне знаходиться в радіусі вашого будинку.

На території новобудови, створеної за такої концепції, є:

– Місця харчування: кафе, ресторани, кав’ярні, фудкорти.
– Спортивні споруди: вуличні тренажери, фітнес-центри, спортивні майданчики, спортивне поле.
– Зони відпочинку: лаундж-зони, сквери, парки, кінотеатри, галереї та інші місця, призначені для розваг і відпочинку.
– Медичні установи: аптеки, пункт надання першої допомоги, стоматологічний кабінет, кабінет сімейного лікаря.
– Навчальні заклади: дитячі сади, музичні, спортивні або загальноосвітні школи, гуртки, бізнес-центри.
– Продуктові магазини і магазини промтоварів, салони краси, ательє, нотаріус та інші комерційні об’єкти.

Також в таких ЖК є своя керуюча компанія. Вона контролюватиме благоустрій комплексу – обслуговування будинку та прибудинкової території.

А ще важливим є офісний сегмент. Попит на офісні приміщення зростає. Це стимулює додаткові інвестиції у всю галузь.

Петро Мазотов – співвласник, керуючий партнер девелоперської компанії «R1». Співзасновник житлового комплексу «Ренесанс» (локація: Великий луг. Лауреат премії «Українського Будівельного Олімпу», перемога в номінації «Кращий житловий комплекс України»). Співзасновник клубного будинку «Корона Ренесансу» (локація: Великий луг. Лауреат премії «Українського Будівельного Олімпу», перемога в номінації «Кращий клубний будинок України»). Співзасновник нового житлового комплексу «Legendа». Локація: центр Запоріжжя, Набережна. Проект на старті будівництва.

Прес-служба девелоперської групи «R1»