Що для жителя України реально надійно і привабливо?

Путівник по статті:

  1. Грамотні інвестиції надійна страховка заощаджень.
  2. У що інвестувати щоб обігнати інфляцію?
  3. Порівняльний фінансовий аналіз доходу від капіталовкладень.
  4. Мінімізація ризиків і спокійний сон інвестора.

Грамотні інвестиції надійна страховка заощаджень

Часи коли банки були гарантом збереження заощаджень і захисту від інфляції давно канули в літа. Поколінню минулого століття було досить облігацій державної позики або просто ощадної книжки для безбідного забезпечення старості та накопичення коштів в подарунок дітям. Тепер все змінилося. Відсоткова ставка банку не встигає за зростанням неофіційної інфляції, та й надійність багатьох фінансових установ небезпідставно здається сумнівною.

Заробити вагомі гроші не просто, але зберегти від знецінення на сьогоднішній день – завдання куди складніше. Хтось починає власний бізнес в надії потрапити на сторінки Форбс. А прикладом для наслідування вибирають засновників Google або фінансових монстрів Азії, як приклад Ванг Джалінь і Лі Шау Кі, їм належать найбільші девелоперські компанії Dalian Wanda Group і Henderson Land Development. Хтось, начитавшись про легендарного розробника крипти і щасливчика, який продав Ласло Хенч 2 піци Papa John’s за 10 000 BTN. Вартість яких у 2010 році становила 25 $, а на поточний момент це близько 100 000 000 $.

Є і другий напрямок збереження фінансів, грамотне інвестування.

У що інвестувати щоб перекрити інфляцію

Які ж фінансові інструменти доступні для жителя України що зумів заробити капітал і який не бажає спостерігати його знецінення? Для аналізу і загального розуміння розглянемо існуючі варіанти інвестицій:

  • банківський депозит;
  • облігації внутрішньої державної позики;
  • нерухомість;
  • золото;
  • акції та інвестиційні зарубіжні фонди;
  • криптовалюта.

А що по доходам? Як стверджує міністерство фінансів України всі пропозиції по доходах з депозиту можна оцінити по-різному. Відсоткова ставка в різних банках відрізняється. Середня по фінансовим установам на рівні 7-9% річних в гривні і 0,5 – 1% з валютних вкладів. Позитивним моментом можна вважати гарантію держави на повернення грошових коштів у разі банкрутства банку, але не більше ніж лімітовано ФГВФО. Потрібно уважно розрахувати, які суми і в які банки розмістити на депозит. Дохід з такого вкладу не стабільно перекриває інфляцію.

Цінні папери під гарантію держави ОВДП значно привабливіше депозитів. Річний дохід в українських грошах 10 – 12%, в іноземній валюті не менше 2,7%. Заощадження захищені гарантією держави в повному обсязі.

Інструмент хороший для довгострокових вкладень, сума вкладу повинна бути не менше 100 000 гривень. При достроковому продажі облігацій власник може понести збиток.

Вирішивши вкластися в нерухомість потрібно визначитися з видом житла. Первинний і вторинний ринок нерухомості приносять різний дохід. Високим попитом у 2021 році користується вкладення грошей в об’єкти, що будуються.

Уважно вивчивши історію девелоперських компаній, що працюють на території вашого міста, ознайомившись з річними фінансовими звітами можна сміливо розраховувати на прибутковість від 20% до 40%. А при вступі в клуб інвесторів, часто створюваним серйозними девелоперами, бути сталкерами найвигідніших пропозицій. Отримати право на вибір найпривабливіших об’єктів, елітних житлових приміщень поліпшеного планування і особистого консультанта.

Ризики інвестицій полягають тільки в поспішному виборі забудовника. Звести до нуля можливість втрати коштів дуже навіть реально. Детальний аналіз виконуваних будівельних робіт, кількість зданих і споруджуваних об’єктів компанії – основа вибору забудовника.

Золото один з найстабільніших вкладів. Ціна дорогоцінного металу тільки зростає, як вартість первинного житла і оренди. Але, прибутковість цього інвестиційного інструменту нижче нерухомості і становить всього від 2% річних у валютному еквіваленті. Професійні інвестори відносять ці вклади до низькоризикових.

Мінусами такого вкладення вважається високий “спред”, різниця між вартістю купівлі та продажу. Банк купує золото як правило вимагає його експертизи, вартість якої оплачує продавець. І чим менше вага золотого злитка, тим менше прибутковість. Рекомендується купівля зливків вагою від 50 грам.

Акції зарубіжних компаній та інвестиційні фонди досить привабливі для професійного інвестування. Необхідно бути реальним фанатом біржової діяльності. Уважно стежити за торгами, з огляду на ризики і коливання пов’язані з вашими акціями. Аналізувати політичні події що впливають на роботу міжнародного ринку і ще безліч факторів що задають вектор зростання або падіння вартості цінних паперів. Якщо є значні заощадження то можливо вдатися до послуг професійних брокерських контор, які сформують стійкий інвестиційний портфель. На початку тільки потрібно отримати дозвіл НБУ і е-ліміт для зарубіжного інвестування.

Прибутковість такого підприємства складе від 5% річних в іноземній валюті. Поріг входження рекомендований від 10 000 доларів США.

Криптовалюта наймолодший спосіб отримання доходу. Є два варіанти зберегти і примножити капітал. Перший – видобуток криптовалюти за допомоги власної апаратури, званий “Майнінг”. Другий це покупка біткоіна та інших альткоінів через кріптобіржі. Різноманітність цифрової валюти дає можливість вибору з чим працювати. Так, саме працювати. Купити цифрові гроші поклавшись на їх постійне зростання не саме вірне рішення. Біткоіни, ефіріум і інші маркери, не тільки ростуть в ціні. На вартість цих активів впливають безліч факторів що не стосуються вже звичних нам грошей.

Так ціна криптовалюти стрімко злетіла після появи в інтернеті “достовірної” інформації що Амазон буде приймати розрахунки в цифрових грошах. І відкотилася назад після спростування торговим інтернет-майданчиком цієї інформації. Робота з цифровою валютою ставиться до високоризикованих інвестицій:

  • Не підкріплена жодними фінансовими гарантіями з боку уряду;
  • Знаходиться в неврегульованому правовому полі;
  • У разі втрати пароля від крипто гаманця, самого гаманця, злому біржи – повернути втрачені гроші неможливо.

Постійні хакерські атаки на обмінні майданчики крипто валютних біржі не дозволяють розслабитися інвестору.

Порівнюємо доходи і ризики.

Джерело
інвестицій
Прибутковість
% річних
Плюси Мінуси
Депозити 7-9% у гривні

0,5-1% у валюті

Починати можна з малих сум. Гарантія повернення в межах лімітів ФГВФО. Розміщення великих сум пов’язано з ризиком. Прибутковість дорівнює інфляції.
ОВДП 10 – 12% у гривні

від 2,6% у валюті

Державна гарантія повернення грошей. Підходить для довгострокових інвестицій. Інвестиції від 100 000 грн. Достроковий продаж  гарантовані збитки.
Нерухомість 20 – 40% річних-покупка-продаж первинки

8-12% річних – здача в оренду

Більший ринок для вибору під наявну суму. Мізерні ризики вкладень при грамотному виборі девелопера. Квартира-ліквід, який завжди росте в ціні. Потрапити на неперевіреного забудовника.
Золото від 2% в валюті Зростання ціни на довгих періодах. Дуже добре підходить для низькоризикового інвестпортфелю. Великий розрив між купівлею і продажем. Імовірність витрат на проведення додаткових експертиз.

Мінімізація ризиків і спокійний сон інвестора.

Провівши аналіз цих доступних для українського інвестора способів вкладення грошей, можна ясно прийти до висновку, що найбільш мінімальні ризики знаходяться в області покупки золота і первинного ринку нерухомості. Але різниця в дохідної частини цих напрямків дуже відчутна. Вибір залишається за інвестором.

Вирішивши спати абсолютно спокійно і зважившись на довгострокові інвестиції, вірно буде зупинитися на купівлі банківських дорогоцінних металів. Але в разі ж бажання збереження капіталу і неминучого отримання доходу порядком вище ніж на золоті, слід грунтовно вивчити компанії забудовників і по можливості інвестувати гроші через так звані клуби інвесторів девелоперських компаній.

Вибір залишається за Вами.